Diy - mydełka żelowe
Pamiętacie moje babeczki musujące do kąpieli? Były dla tych co mają wanny, więc tym razem postanowiłam zrobić mydełka żelowe, które sprawdzą się w każdym domu.Do wykonania mydełek potrzeba:


-  3 łyżki stołowe żelatyny (do deserów)
- 3/4 szklanki gorącej wody
- pół szklanki żelu pod prysznic 
- łyżka oleju kokosowego
- barwnik spożywczy (kropla, najwyżej dwie)
- olejek eteryczny (w granicach rozsądku)
- miska
- łyżka
- foremka sylikonowa lub pudełko po lodach i wykrawacze do ciastek


Wykonanie:

Do gorącej wody należy sypać żelatynę i dokładnie wymieszać. Do miski wlać żel pod prysznic, Dolać żelatynę i wymieszać. 

Dodajemy łyżkę oleju kokosowego i olejek eteryczny. Na koniec barwnik spożywczy i wszystko mieszamy powoli, by nie spienić masy. Im więcej barwnika dodacie tym bardziej będzie barwił wodę. 
Przelewamy nasze mydło do sylikonowej foremki lub pudełka po lodach. 
I odstawiamy to do lodówki na kilka godzin. 

Jeśli wybraliście pudełko po lodach to  mydło wyciągacie z pojemnika i wycinanie różne kształty wykrawaczami do ciastek.


Mydełka żelowe prezentują się tak.Uwaga! Teraz ważna sprawa. Mydełka trzymamy w lodówce, zamknięte w szczelnym pojemniku. Inaczej się rozpuszczą. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji możecie je przelać do pojemnika na mydło w płynie i cieszyć się nim dalej.
Termin ważności od 7 do 9 dni. Jak Wam się podobają? Zrobicie sobie takie?
Świetne do robienia z dziećmi, prosty przepis i wykonanie to świetna zabawa.Komentarze wyłączone! - chcesz komentować ten wpis zajrzyj do niego na moim nowym adresie - http://podroznaksiezyc.pl

Popularne posty

Urodomania czy Kosmetykomania, która drogeria lepsza...

Koniec bloga...