Rodzicu nie bądź idiotą!Miał być dziś zupełnie inny post, lajtowy. Ale to co zobaczyłam wracając ze szkoły gdy odprowadziłam syna zburzyło mi krew i muszę podzielić się tym z Wami ku przestrodze.Niedługo prawdopodobnie zostanę kierowcą, jestem też mamą jak wiecie. A w dzieciństwie sama byłam potrącona przez samochód. Dlatego "te" sprawy tak bardzo mnie przejmują. Więc teraz będę krzyczeć! 


Ale najpierw wróćmy do sprawy. Idę sobie chodnikiem i dostrzegam matkę wiozącą dziecko do szkoły/przedszkola. Dziecko siedziało z przodu. Nie widać było czy ma zapięte pasy i ledwie je było widać więc istnieje podejrzenie, że nie siedziało w foteliku. Mało tego za nią jechał tir albo ciężarówka jak kto woli i skręcając kobieta nie włączyła nawet na moment kierunkowskazu. Wyobrażacie sobie co by było gdyby kierowca za nią jechał szybciej i nie zdążyłby wyhamować?

Masakra, tragedia!!! Aż mi ciarki wychodzą jak sobie pomyślę. I nie zarzekam się, że ja nigdy nie zapomnę o kierunkowskazie, że nie przewiozę dziecka na przednim fotelu. Chodzi mi o to, że niektórzy ku*wa nie  myślą o foteliku jako o zabezpieczeniu tylko o przykrym obowiązku, bo dziecko trzeba zapiąć. Albo ta myśl "zapnij się bo policja mandat nam wlepi". Nosz cholera jasna! Co tam mandat, to nic w chwili gdy Ty narażasz własne dziecko! Ja wiem, że czasem to tylko kilka metrów, ale ludzie giną idąc po chodniku. Nigdy nie mamy pewności, że nic się nie stanie! 

Jeśli mi nie wierzysz wpisz w google "fotelik ratuje życie dziecka". Masa wiadomości jest o tym i porad. Nikt tych przepisów nie wymyślił nam na złość, tylko dlatego żebyśmy wiedzieli jak bezpiecznie wozić dzieci.

A tu coś dla tych, którzy za wcześnie przeszli na poddupniki. W czym Ci do cholery przeszkadzał ten fotelik co?Komentarze

 1. Takie sytuacje niestety pokazują, że myślenie nie zawsze jest u ludzi mocną stroną...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U wielu to po prostu pięta achillesowa...

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Szkoda, że seriale wygrywają z programami uświadamiającymi...

   Usuń
 3. Powinny być testy psychologiczne przed rozpoczęciem współżycia pod kontem "mania dzieci". Jak się nie nadają, nie dorosły to antykoncepcja przymusowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z tym! Kastrować i sterylizować jeśli nie potrafią logicznie myśleć.

   Usuń
 4. Niestety rodzice czasami nie myślą i to dosłownie... nie pojmuję tego, jak można tak nie dbać o własne dziecko, które akurat w samochodzie najbardziej jest narażone na wypadek...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, ale jak coś się wydarzy wtedy winny cały świat, a nie oni...

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

Koniec bloga...

Urodomania czy Kosmetykomania, która drogeria lepsza...