Warto przyjaźnić się z facetem...


Odkąd pamiętam zawsze lepiej dogadywałam się z facetami. Uważam, że faceci są lepszymi przyjaciółmi niż kobiety.

O to zalety przyjaźni z mężczyzną:

1. Nie obrazi się
 Facet nie "baba" nie obrazi się o byle co, więc można z nim się śmiało droczyć. Czasem rzucisz coś głupiego i koleżanka nagle strzela focha... Więc taka relacja jest mniej skomplikowana. A nawet zabawniejsza. I jak przekroczysz granicę mężczyzna powie o tym wprost, koleżanka jedynie pośle ci wrogie spojrzenie i nigdy nie dowiesz się co zrobiłaś nie tak.

2. Pomoże zrozumieć
Dzięki przyjaźni z facetem można dowiedzieć się więcej o facetach i ich zrozumieć. Dowiesz się co drażni facetów, na co tak naprawdę zwracają uwagę. To naprawdę przydatne, bo potem nie popełniasz błędów gdy znajdziesz tego jedynego.

3. Będzie szczery
 Facet nie będzie konkurował z tobą, bo po co? Więc jego rady zawsze będą szczere, w przypadku kobiet zawsze miałam wątpliwość, czy to co mówi naprawdę jest szczere. Jak wiadomo kobiety są zazdrośnicami i tak pewnego dnia straciłam piękne włosy.

4. Nie dobije Cię
 Zapewniają komfort psychiczny, bo gdy masz kłopot koleżanki zawsze muszą znać szczegóły, a potem działają, że czujesz się jakby chciały cię dobić, wypytują się, każą płakać. A facet? Klepnie Cię w plecy i rzuci "stara co się przejmujesz?" od razu wybuchasz śmiechem. I już jest lepiej. Niczego nie komplikują.

5. Nie jest na diecie
 Facet nie powie Ci za każdym razem gdy upieczesz ciasto, że jest na diecie, z ochotą zje i jeszcze pochwali wypiek, a koleżanka będzie narzekać, że kusisz, że chcesz by przytyła, że będzie musiała się odchudzać... Aż odbiera przyjemność z pieczenia...

6. Jest silny
 Mężczyźni są silniejsi. Czasem męska pomoc jest niezastąpiona, zwłaszcza gdy trzeba coś skręcić,  naprawić lub przestawić szafę. Koleżanka tu nie pomoże ;) I to facet uświadomi cię, że istnieje coś takiego jak rozmiar wentyla w rowerze i, że nie każda dętka będzie pasować...

7. Obroni
 Przy mężczyźnie można czuć się bezpieczniej, kumpel zawsze stanie w Twojej obronie, nawet jeśli ktoś Cię obrazi, a koleżanka będzie stać i głupio się uśmiechać po czym powie ci byś się nie przejmowała.

8. Nauczy
 No i jeden z najważniejszych plusów... Nie będzie cię ciągał na zakupy, w zamian za to nauczy cię kilku przydatnych rzeczy, które są niezbędne do bycia samodzielną kobietą, pokaże jak radzić sobie w pewnych sytuacjach ;)

A Waszym zdaniem przyjaźń między kobietą i mężczyzną jest możliwa?Komentarze

 1. Zawsze powtarzam, że przyjaźń z facetem, czy też męska przyjaźń, są o niebo lepsze od tej babskiej. Głównie z jednego powodu: są SZCZERA. Babki takiej zbudować nie potrafią - albo to ja trafiam na jakieś głupie i wredne, które patrzą tylko na korzyści, jakie mogą dla nich wyniknąć z "przyjaźni" i którym z byle powodu łatwo przekreślić znajomość, nawet kilkunastoletnią... Ale na to już spuszczę zasłonę milczenia.

  Buziaki ślę :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, ja zawsze spotykam takie, które mnie tylko wykorzystują, a jak ja potrzebuję pomocy zostaję nagle sama... Z facetami jest przeciwnie ;) a mówią, że przyjaźń z facetem kończy się w łóżku! Nieprawda, facet jak się zaprzyjaźni z kobietą to jest dla niej jak brat :) czasem tylko ludzie to spieprzą wędrując do łóżka :)

   Usuń
 2. Się przyjaźniłam z facetem i to długo i się oczywiście skończyło miłością :) ale taka miłość to jest chyba najpiękniejsza, bo oparta na przyjaźni :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To gratuluję :) to najważniejszy fundament w związku :)

   Usuń
 3. Mój kumpel wciąż mi tłumaczy że nie ma przyjaźni miedzy dziewczyną a chłopakiem bo prędzej czy później któreś się zakocha. To jak na razie niezaprzeczalny fakt dla mnie. Przyjaźń może być niekiedy początkiem szczęśliwej miłości.
  A Ty masz kogoś takiego? Pozdraski! :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. No nie do końca się z tymi punktami zgodzę :D Faceci często potrafią się obrażać bardziej niż "baby" :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to jeszcze takiego nie poznałam :)

   Usuń
  2. Czasami przyjaźń damsko-męska to tylko babski pretekst do posiadania w otoczeniu faceta, który jest nią zainteresowany, lub był i przez to zrobi dla niej wszystko. A ona dla niego nic. W ogóle, jest to dość niebezpieczne, bo jeśli oboje sa hetero, zawsze którejś ze stron coś "piknie" w sercu. Jeśli obojgu, a są wolni - super, to może być początek czegoś pięknego. Ale jeśli nie są wolni... No nie, ja nie jestem zwolenniczką takiej przyjaźni. Fakt, facet się nie obrazi, obroni i pochwali jedzenie. Najlepiej mieć po prostu przyjaciela we własnym partnerze :-) Pozdrawiam :-)

   Usuń
 5. Czasami przyjaźń damsko-męska to tylko babski pretekst do posiadania w otoczeniu faceta, który jest nią zainteresowany, lub był i przez to zrobi dla niej wszystko. A ona dla niego nic. W ogóle, jest to dość niebezpieczne, bo jeśli oboje sa hetero, zawsze którejś ze stron coś "piknie" w sercu. Jeśli obojgu, a są wolni - super, to może być początek czegoś pięknego. Ale jeśli nie są wolni... No nie, ja nie jestem zwolenniczką takiej przyjaźni. Fakt, facet się nie obrazi, obroni i pochwali jedzenie. Najlepiej mieć po prostu przyjaciela we własnym partnerze :-) Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to wtedy nie jest przyjaźń jeśli kobieta otacza się mężczyzną, który zrobi dla niej wszystko,a ona nic jawnie go wykorzystuje, to nie ładnie, że taki pretekst wymyślają sobie... Ale zdarzają się prawdziwe przyjaźnie. Mi się jeszcze nie zdarzyło by piknęło serce do przyjaciela, ale kto wie co może się zdarzyć jeszcze :) Pozdrawiam

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

Koniec bloga...

Urodomania czy Kosmetykomania, która drogeria lepsza...