Domowe spa #1 - włosyPostanowiłam zrobić serię postów o domowym spa.
Każda z nas lubi czuć się piękna, a czasem po prostu potrzebujemy odrobiny relaksu. 
Więc warto zrobić sobie domowe spa, a dziś zajmiemy się pielęgnacją włosów.Lato to okres, w którym warto zadbać o nasze włosy,
słońce i częste kąpiele mogą je osłabić. Więc trzeba je odżywić i nawilżyć
  
Szampon

Dobór szamponu jest bardzo ważny,  ja postawiłam na szampon, który nawilży skórę głowo i profilaktycznie zadziała przeciwłupieżowi. Warto też zmieniać co kilka myć swój szampon na inny. Zauważyłam, że w ten sposób moje włosy nie "obrażają się"na dany szampon przy dłuższym jego stosowaniu. Trzeba też się skupić na indywidualnych potrzebach naszych włosów, nie można zakupić jednego szamponu, który będzie dla wszystkich domowników. 

Myjemy nie drapiemy

Jeśli chodzi o samo mycie to warto wiedzieć, że masujemy skórę głowy opuszkami palców, nie ma mowy o żadnym drapaniu pazurami! Jeśli w salonie fryzjerskim czujecie drapanie warto zwrócić uwagę fryzjerowi. Nie powinno się drapać paznokciami skóry głowy, bo może zostać uszkodzona, a przy dalszych zabiegach nie daj Boże fryzjer użyje grzebienia, który uprzednio nie został zdezynfekowany to możemy nabawić się jakiś nieprzyjemności.

Letnia woda

Ważne też jest by nie używać zbyt ciepłej wody, nasze włosy nie przepadają za wysoką temperaturą.
Letnia zdecydowanie wystarczy, a chłodna jest wręcz wskazana.

Odżywki

Jeśli chodzi o nakładanie odżywki to zaleca się nanoszenie jej kilka cm od skóry głowy. Jeśli zastosujemy odżywkę bezpośrednio na skórę będzie wyglądała jakbyśmy mieli przetłuszczone włosy. Z ilością odżywki nie można przesadzić by nie obciążać włosów. Jeśli zdarza się Wam, że Wasze włosy są suche, pozbawione blasku to polecam odżywki mleczne, efekt jest widoczny natychmiast. 

Żadnych "turbanów"!

 Podobno włosy zawinięte w ręcznik lepiej wchłaniają się odżywki, możliwe. Moim zdaniem jednak jest to doskonałe miejsce dla drobnoustrojów, które mogą osłabiać nasze włosy. Powoduje to też, że włosy stają się matowe.
Nie można też wyciskać wody z włosów jak z gąbki, należy delikatnie przykładać ręcznik by wchłonął nadmiar wody! Nie robimy też koczków, ani kitek z mokrych włosów, bo to wpływa niekorzystnie na ich kondycję.

Rozczesywanie

Nigdy nie rozczesujemy mokrych włosów! Jeśli już to wilgotne i najlepiej grzebieniem, którego włosy są szeroko rozstawione. Jeśli macie problem warto zastosować odżywkę, która to ułatwi, by niepotrzebnie się nie męczyć.

Mam nadzieję, że teraz Wasze włosy będą piękne i zadbane, a Wy unikniecie błędów w ich pielęgnacji. 

Komentarze wyłączone! - chcesz komentować ten wpis zajrzyj do niego na moim nowym adresie - http://podroznaksiezyc.pl

Popularne posty

Urodomania czy Kosmetykomania, która drogeria lepsza...

Koniec bloga...