Cytuje po raz czwarty... #4
To już czwarte spotkanie z cytatami na moim blogu... 
Może ktoś z Was ma jakieś swoje ulubione cytaty i się ze mną podzieli? 

"Ty zasługujesz na dużo więcej - na kogoś, kto będzie Cię kochał w każdej sekundzie Twojego życia, kto będzie myślał o Tobie nieustannie, zastanawiając się, co w tej chwili robisz, gdzie jesteś, z kim jesteś i czy czujesz się dobrze. Potrzebujesz kogoś, kto pomoże Ci spełnić marzenia i kto ochroni Cię przed tym, czego się obawiasz. Powinnaś mieć u swego boku kogoś, kto będzie traktował Cię z szacunkiem i kochał w Tobie wszystko, a zwłaszcza Twoje wady. Zasługujesz na życie z kimś, kto sprawi, że poczujesz się szczęśliwa, tak szczęśliwa, że wyrosną Ci skrzydła".
Cecelia Ahern''Nie należał do mnie, a jednak przerażała mnie myśl, że go stracę.''
Richard Paul Evans"Prawdziwy mężczyzna wkłada w związek coś więcej, niż dwa palce."


„Nie jest łatwo być kobietą. Za dużo się czuje, za dużo się wierzy, za dużo się chce."
Sonia Pohl "Spróbuj nie opierać się zmianom, które napotykasz na swojej drodze. Zamiast tego daj się ponieść życiu. I nie martw się, że wywraca się ono czasem do góry nogami. Skąd wiesz, że ta strona, do której się przyzwyczaiłeś, jest lepsza od tej, która cię czeka?"
Elif Şafak„Znam ludzi, którym życie upłynęło nad rozmyślaniami o tym, co było wczoraj i co będzie jutro i nigdy nie cieszyli się tym, co mają dziś. Nie ma co myśleć o przyszłości, skoro teraźniejszość jest taka krótka.”
Piotr Adamczyk"Prawdopodobnie spędzisz pół dzieciństwa, marząc, by być jak najszybciej dorosłą, ale potem, kiedy już rzeczywiście dorośniesz, przez większość czasu będziesz gorąco pragnęła, by znów stać się dzieckiem. Dlatego nie zastanawiaj się co pasuje do twojego wieku, a co nie - rób to, na co masz ochotę."
Kevin Brooks"Któregoś dnia moja babcia powiedziała mi: - Starość to okres, w którym żyje się wspomnieniami. Dlatego gdy jesteś młody, żyj tak, by były one jak najpiękniejsze." 
Fabio Volo"Podstawą każdego sukcesu jest wytrwałość. Tak, wytrwałość. Nie można załamywać się przy pierwszym niepowodzeniu. Chcąc osiągnąć główny cel, trzeba po drodze pokonać drobne cele, przeszkody. Nie wolno załamywać się i ronić latami łez po jakiejś nieudanej próbie."
Jacquelline Lanser"Nie będzie lepszego momentu niż teraz. Czekając tracimy okazję, czekając tracimy siebie."
Katarzyna Wołyniec


"I szukamy powodów, by się odezwać, marnujemy cenne chwile. 
A już moglibyśmy siedzieć obok siebie".
Katarzyna Wołyniec“Nie należy nigdy upijać się na smutno ani kochać się dla zabicia zmartwień, w obu przypadkach bowiem mamy potem straszliwego kaca".
Michalina Wisłocka"Tęsknota jest pokutą za przeżyte kiedyś szczęście".
Manuela Gretkowska


"Jakie to dziwne, że dwoje przyjaciół może zmienić się w nierozłączną parę, potem w nienawidzących się, a w końcu obojętnych sobie ludzi. I to wszystko w ciągu jednego życia."
Tahereh Mafi"Prawda jest taka, że każda osoba Cię zrani, dlatego musisz znaleźć taką, która jest warta tego cierpienia”.
Bob Marley ''Jedną z najodważniejszych decyzji, jaką kiedykolwiek podejmiesz, będzie odrzucenie wszystkiego, co rani twoje serce i duszę.''
Brigitte Nicole"Plan jest taki, by zapominać o Tobie odrobinę częściej niż sobie przypominać".
Ochocki, Vithren"Nie życz mi, proszę, spokojnej nocy, codziennie mam tak spokojną, że we śnie mogę umrzeć z nudów, życz mi w końcu niespokojnej i pełnej szaleństwa, takiej chcę nocy od ciebie".
Piotr Adamczyk


“Jesteś tak bardzo przerażająca... i dziwna... i piękna. Jesteś czymś, co nie każdy wie, jak kochać. ”
Warsan Shire"Będziesz płakać, tęsknić, a serce pęknie Ci za każdym razem, gdy tylko pomyślisz, że to koniec. Zasypiając będziesz miała jego twarz przed oczami i nie łudź się, rano nic się nie zmieni. Tysiąc razy podejmiesz próby zapomnienia, ale to wróci, przecież zawsze wraca, nie? Raz będziesz go nienawidzić i życzyć mu najgorszego, ale potem uświadomisz sobie, że nadal jest jedyną osobą, do której chciałabyś się przytulić. Podrzesz zdjęcia, które następnie misternie posklejasz. Zapamiętasz ten okres jako najgorszy w Twoim życiu, uwierz. Jednak, kiedy już dotkniesz prawdziwego dna, kiedy serce pęknie Ci o jeden raz za dużo, zaczniesz żyć. Poznasz nowe, cudowne oczy i jedyne co będziesz chciała powiedzieć byłemu, to 'dziękuje'. Podziękujesz mu za to, że choć zapewnił Ci najsmutniejszy czas w życiu, to potem dał Ci to szczęście, że mogłaś poznać nowe życie zamknięte w czyjejś klatce piersiowej. I wtedy dopiero zacznie się życie. Do góry głowa, wszystko, co najlepsze, przed Tobą.""Nie zostawiaj kobiety głodnej Twoich słów.
Nigdy.""Są takie noce, przyjacielu, kiedy świat się kończy. Świat odchodzi i zostawia nas z rozszerzonymi źrenicami i bezradnie opuszczonymi rękoma".
Halina Poświatowska"Pragnęła czyjejś obecności obok siebie, oparcia. Dotyku palców na karku i głosu witającego ją w ciemności. Kogoś, kto będzie (...) znał jej sekrety i stwarzał świat, w którym będą tylko ich ramiona, jego szept i jej ufność".
Laini Taylor"Ona była dla niego wyjątkowa, była kimś niezwykłym, innym niż wszyscy ludzie, których dotychczas spotkał, których spotyka i których kiedykolwiek spotka. Nigdy, przenigdy jej nie zapomni. Jej czujnych i troskliwych oczu, jej oczu, dzikich i uwodzicielskich, w tych nielicznych chwilach, które ich spotkały, jej oczu, smutnych i milczących, w tych chwilach, kiedy musieli się pożegnać. Przez jego wszystkie mury, które wznosił, bariery, które tworzył, przechodziła jak gdyby były letnim, ciepłym deszczem. Zrywała jego maski, jedną po drugiej, odklejała je od jego twarzy umiejętnie, z niebywałą łatwością, lekkością. Kochała go, jak nikt inny, kochała go naiwnie, mocno i gorąco, kochała jego, nikogo innego. Ona jedna dowiedziała się, kim jest naprawdę, nie tym co wczoraj, nie tym co za dziesięć lat, ona pokochała go tu i teraz, na krótką chwilę, która jest wiecznością w jego wspomnieniach, na krótką chwilę, która będzie dla niego znaczyć wszystko, zawsze. Ona jedyna miała duszę, trochę zagubioną, ale duszę i serce niewyobrażalnie niezniszczalne. Miała serce jak diament, który już zawsze, na zawsze, będzie lśnił w jego pamięci. Wielka szkoda, że zrozumiał to wszystko dopiero wtedy, kiedy było już za późno. Za późno, żeby ją zatrzymać, za późno, żeby się odwróciła, za późno, żeby wróciła. Na wszystko już było za późno".
Charlotte Nieszyn Jasińska"Uśmiechnij się do siebie. Obejmij ramionami. Bądź dla siebie dobra. Nawet jeśli dzisiaj chciałabyś po prostu zniknąć - zostań. Jutro też jest dzień. Wszystko będzie dobrze".
Alice Bloom"Świat jest, jaki jest. Zawsze był. Ale można kogoś kochać. I można - o, kurwa - można być kochanym. To bywa, to się zdarza, to nasz jedyny ratunek przed tym piekłem".
Anna Bojarsk"Ludzie czasami zapominają, że jesteśmy konsekwencją tego, co przeżyliśmy w dzieciństwie i okresie dorastania, że jesteśmy produktem wielu chwil. I czasami odgradzamy się od nich murem, choć powinniśmy otworzyć dla nich szeroko drzwi.""Każdy potrzebuje kogoś, kto będzie o niego walczył. Bez względu na wszystko i wbrew zdrowemu rozsądkowi. Kogoś, kto najbardziej na świecie będzie po prostu chciał być obok.""Myśleć to cierpieć, no powiedz mi, czy to myślenie coś mi kiedyś dało, czy poprawiło moją sytuację? Myślę i myślę, i myślę, myśleniem milion razy oddaliłem się od szczęścia, ale ani razu się do niego nie zbliżyłem".
J. Carrol"Już wkrótce wezmę się za siebie, wezmę
się w garść, zrobię porządek w szufladzie,
przemyślę wszystko do końca, zaplombuję zęby,
uzupełnię luki w wykształceniu, zacznę
gimnastykować się co rano, w słowniku
sprawdzę kilka słów, których znaczenie jest dla mnie wciąż niejasne,
więcej spacerów z dziećmi, regularny
tryb życia, odpisywać na listy, pić mleko,
nie rozpraszać się, więcej pracy nad sobą, w ogóle
być sobą, być wreszcie bardziej
sobą."
Stanisław BarańczakUdanego tygodnia Wam życzę :)

Komentarze

 1. "Skąd to stwarzanie świata wyniknęło? Być może samo się uformowało lub być może nie. Tylko on jeden na wysokościach, który spogląda na nie z góry, Tylko on wie – lub być może nie wie."

  Wedy

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam cytaty, które zamieszczasz na blogu! Wszystkie bez wyjątku! Tym razem, jeśli w ogóle mogę powiedzieć, że jakiś jest moim faworytem, to... chyba będzie ten od Fabio Volo ♥
  Gdybym natomiast miała podać jakieś od siebie... cóż, chyba za dużo by się tego zrobiło ;) ale lubię bardzo: "Ludzie mogą należeć do nas tylko we wspomnieniach." (John Updike); "Przyczyną połowy naszych błędów życiowych jest to, że odczuwamy wtedy, gdy powinniśmy myśleć, a myślimy wtedy, gdy powinniśmy odczuwać." (John Churton Collins) - towarzyszą mi chyba więcej, niż pół życia, chyba dlatego tak je lubię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) cudowne cytaty wybrałaś, ten drugi doskonale jest mi znany :) ściskam!

   Usuń
 3. Świetne sentencje :) kiedyś pisałam swoje i przepisywałam wiersze. Czasem są pomocne przeczytane takie zdania. I zawsze każdy odbiera je i utożsamia ze swoim życiem :)
  Pozdrawiam
  odrobinaraju.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny post i genialna autorka :) Blog ciekawy i bardzo inspirujący, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i to jest najważniejsze :) Zdecydowanie będę zaglądała częściej :) Powodzenia i czekam na więcej, buziaki!

  Zapraszam do siebie :) nicoolblog.blogspot.com oraz na mojego fanapge www.facebook.com/NicolKolcia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie, strasznie mi miło :) Pozdrawiam

   Usuń
 5. Pierwszy cytat jest najwspanialszy :) mogę podkraść Ci pomysł i zrobić notkę z moimi ulubionymi cytatami? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No pewnie, że możesz ;) chętnie poczytam Twoje cytaty :)

   Usuń
 6. zasypałaś nas cytatami, super lektura! :)

  http://lamodalena.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam cytaty, wbrew pozorom mają taką mądrość życiową w sobie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super te cytaty! Ja na tą porę nie mam żadnego swojego ulubionego :/

  http://seethelifeofthisbetterparties.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Wysyp tak mądrych cytatów, że ciężko znaleźć jakieś ulubione, bo wszystkie niosą za sobą prawdę o życiu.
  Ja nie mam jakiegoś ulubionego cytatu, ale mam takie, które mi się podobają np.:
  "Kochać kogoś, to przede wszystkim pozwalać mu na to, żeby był, jaki jest." ( William Wharton )
  "Nieprawda, że czas leczy rany i zaciera ślady. Może tylko łagodzi przykrywając wszystko osadem kolejnych przeżyć i zdarzeń. Ale to, co kiedyś bolało, w każdej chwili jest gotowe przebić się na wierzch i dopaść. Nie trzeba wiele, żeby przywołać dawne strachy i zmory. Gdyby nawet trwały w ukryciu, zepchnięte na samo dno, to przecież gniją gdzieś tam, na spodzie, i zatruwają duszę, zawsze pozostawiając jakiś ślad - w twarzy, w ruchach, w spojrzeniu - tworzą bariery psychiczne, kompleksy. Nie pomoże wódka, nie pomoże szarpanie się w skrajnościach, od usprawiedliwiania do potępiania." ( Lucjan Nowakowski )
  ps. Musiałam zmienić swojego nicka, nazwę bloga i jego adres - o przyczynach jest w mojej notce. Jeśli wpadniesz to zapewne domyślisz się mojego wcześniejszego nicku, a jeśli nie to Ci go podam, ale na razie pozostaję w konspiracji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękne cytaty :) Próbowałam wejść w notkę, ale pojawia się, że blog nie został znaleziony i nic nie wiem :( od razu pomyślałam, że to Ty :)

   Usuń
 10. A ja dzisiaj zachwyciłam się słowami Marzeny Erm z Misji Rakija: Jeśli nie możesz dodać dni swojemu życiu, dodaj życia swoim dniom."

  OdpowiedzUsuń
 11. Że co, że góry do mnie nie pasują? :D Wszelkie sposoby na odstresowanie dobre. Jak mówi cytat: "tonący brzytwy się chwyta". :****

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie mówię, że góry do Ciebie nie pasują :D Sądziłam raczej, że wypoczniesz sobie leżąc na plaży i podziwiając umięśnionych panów :D :*

   Usuń
 12. Oho, zauważyłam w zestawieniu cytat Evansa! Bardzo go lubię czytać i często po lekturze zapisuję wybrane cytaty :)
  ""Spróbuj nie opierać się zmianom, które napotykasz na swojej drodze. Zamiast tego daj się ponieść życiu. I nie martw się, że wywraca się ono czasem do góry nogami. Skąd wiesz, że ta strona, do której się przyzwyczaiłeś, jest lepsza od tej, która cię czeka?"
  Elif Şafak" - to mi się bardzo spodobało :)
  Udanego tygodnia również :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny :) Ja uwielbiam cytaty czasem jest w nich tyle mądrości, o której na co dzień zapominamy, że warto czasem poczytać :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

Koniec bloga...

Urodomania czy Kosmetykomania, która drogeria lepsza...