"Bo smutek rodzi się zawsze z czasu, który upływa, a nie zostawia owocu." - Antoine de Saint-Exupéry


Witam wszystkich w Nowym Roku, dziś będzie krótko, ale mam nadzieję, że ktoś postanowi na chwilę się zatrzymać i pomyśleć...Każdy pewnie nie raz zastanawiał się czy dobrze wykorzystuje dany mu czas. Boimy się, że może zabraknąć nam czasu na "ważne" rzeczy, a mimo to potrafimy spędzać godziny grając, przeglądając bezsensowne strony internetowe czy oglądając głupawe seriale. Obawiamy się, że nie zdążymy powiedzieć bliskim jak bardzo są dla nas ważni, a nie potrafimy znaleźć chwili by chociażby do nich zadzwonić... Marzymy, by robić wielkie rzeczy, a zwykłe/małe sprawy odkładamy często do jutra. Nie mając pewności czy to jutro nadejdzie...


Jednak najsmutniejszą rzeczą jest fakt, że wielu z nas nie ma czasu na miłość... Ostatnio ktoś powiedział mi, że jest tak zapracowany, że nie ma czasu na to by się z kimś związać. Żyjemy tylko raz, jesteśmy tu tylko na chwilę i nie ma nic piękniejszego niż dzielić szczęście z kimś. A jeśli nie z kimś, to chociaż żyć nie tylko dla siebie, ale znaleźć chwilę by komuś pomóc.


Mamy Nowy Rok i dla wielu to czas wyznaczenia sobie nowych celi, może więc po tym całym zamieszaniu ze świętami zatrzymać się i pomyśleć czego naprawdę chcemy, czy nie warto czasem zapanować nad chaosem w naszym życiu i postępować zgodnie w planem, by móc zrobić wszystko by czuć się spełnionym i szczęśliwym. Oczywiście wszystko z głową, nikt nie każe Ci biegać z zegarkiem w ręce.


I lepiej jest zatrzymać się samemu, niż dostrzec pewne sprawy dopiero gdy przydarzy nam się coś złego. Życie jest nieprzewidywalne i czasem warto myśleć o tym co może się stać. Wiadomo, że nie wszystko jesteśmy wstanie przewidzieć, ale przecież myślenie nie boli... Prawda?


                       Życzę wszystkim by ten rok był jeszcze lepszy niż poprzedni.
                    I byście znaleźli w sobie odwagę i siłę by spełnić swoje marzenia.

Komentarze wyłączone! - chcesz komentować ten wpis zajrzyj do niego na moim nowym adresie - http://podroznaksiezyc.pl

Popularne posty

Urodomania czy Kosmetykomania, która drogeria lepsza...

Koniec bloga...